KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12222024

nr 1222 2024

Severin Nilson

(1846-1918), Sverige

Oljemålning, Stuga, signerad. Olja på duk, 41x65 cm

Kondition: krackeleringar

Severin Nilson, född 1846, död 1918, svensk målare och fotograf.

måndag 10 december 2018
kl 18:34:19

Severin Nilson

Läs mer om Severin Nilson